Pišem za pravice 2018

Dijaki in učitelji naše šole se v mesecu decembru pridružujemo kampanji Amnesty International Pišem za pravice 2018. Namen kampanje je spoznati ljudi, ki so jim človekove pravice kršene, ter narediti korak k aktivnemu zavzemanju za človekove pravice.

V kampanji Pišem za pravice lahko sodelujete tako, da napišete apel (pismo oblastem), podpišete peticijo, objavite na Facebooku ali Twitterju, ustvarite solidarnostna sporočila. Vaše besede imajo moč. Uporabite jo. Skupaj bomo tako ustvarili pritisk na oblasti, zahtevali pravico za žrtve kršitev, njim pa pokazali, da jih podpirajo ljudje s celega sveta.

Zavzemamo se za 5 zagovornic človekovih pravic

Kliknite na povezavo za podrobnejše opise. Druge aktualne peticije in apeli so objavljeni na spletni strani Amnesty International Slovenije (tu).

Vse ostale informacije bodo na plakatih v avli šole ali vam jih bodo posredovali učitelji, ki so v izvedbo kampanje Pišem za pravice 2018 aktivno vključeni.