Pogovor o drogi

V torek, 20. junija 2017, so dijaki vseh drugih letnikov naše šole pozorno prisluhnili osebni izpovedi Braneta Miličeviča. Bivši odvisnik od prepovedanih drog je danes strokovni sodelavec in laični terapevt skupnosti Srečanje, ki deluje pod okriljem Zavoda Pelikan – Karitas. Poznamo jo tudi pod imenom Don Pierinove komune.

Dijakom je podrobno opisal pot svojega življenja, od prvih požirkov alkohola v osnovni šoli, do heroina, ki ga je spravil na dno. V odvisnosti je preživel trinajst let. Rešila ga je komuna, v katero je šel pod prisilo staršev in poln predsodkov, vrnil pa se je osvobojen in pripravljen zaživeti na novo. Dijake, ki so mu na koncu postavili še mnoga vprašanja,  je med drugim opozoril na veliko nevarnost vedno novih sintetičnih drog, ki se pojavljajo na tržišču.

Gabrijela Rebec Škrinjar