Pomembne povezave

Živi zaznamki

Tečaj prostoročnega risanja Natisni
ponedeljek, 26 januar 2015
Vsi zainteresirani dijaki ste vabljeni na kratek informativni sestanek o tečaju v torek, 3. februarja 2015 ob 14.15h v učilnici št. 6.

Osnovni tečaj prostoročnega risanja

Namenjen je vsem, ki bi se radi naučili osnov risanja. V skupino se lahko vključijo tudi tisti, ki nimajo nobenega znanja o risanju, a bi si ga želeli pridobiti. Kandidati najprej poglobijo znanje risanja osnovnih oblik likov, prostorskih kompozicij in tihožitij. Spoznajo se s pojmi: kompozicija, viziranje, proporci, perspektiva, modeliranje in senčenje.
Prva srečanja temeljijo na teoriji in lažjih postavitvah s postopnim prehajanjem na zahtevnejše naloge vse do portreta in figure.
Tečaj vključuje:
  • spoznavanje s perspektivo,
  • risanje osnovnih likov v perspektivi,
  • risanje tihožitija,
  • senčenje ali modeliranje,
  • oblikovanje kompozicije z upoštevanjem likovnih načel,
  • konstruktivno risanje prostora in enostavnih teles v prostoru,
  • viziranje,
  • usvajanje medsebojnih razmerij – proporcev.
V primeru zanimanja tečajnikov je mogoča organizacija nadaljevalnega tečaja risanja s poudarkom na risanju portreta in figure po modelu.

Število tečajnikov: minimalno 4, maksimalno 10.
Trajanje: Tečaj traja 24 ur (6 srečanj po 4 šolske ure) in zajema uvodna predavanja ter praktično ateljejsko delo. Tečaji potekajo enkrat tedensko, termin in ura se prilagodita posamezni skupini.
Cena:
  • Za 24 ur (6 srečanj po 4 šolske ure): 120,00 EUR (v primeru več kot 4 udeležencev tečaja se cena zniža na 96,00 EUR na osebo).
  • V ceno je vštet tudi ves risarski material, ki ga vsak posameznik prejme na tečaju: grafitni svinčniki, oglje, pastelni svinčniki, radirke, papir, karton za likovno mapo.
  • Vsak udeleženec tečaja prejme tudi tiskano skripto s teorijo in dodatnimi vajami.

Organizatorka tečaja:
Tjaša Brajdih, prof. lik. umet.

Dan odprtih vrat

NAJ TURISTIÄŒNI SPOT