Razpis za delovni obiska Zvornika Natisni
torek, 30 september 2014
Naša šola se je v juniju 2014 prijavila na Razpis za sofinanciranje mednarodne dejavnosti v vzgoji in izobraževanju RS, ki ga je razpisal Zavod RS za šolstvo, s projektom Skupaj smo se borili in umirali na bojiščih prve svetovne vojne.

Projekt Skupaj smo se borili in umirali na bojiščih prve svetovne vojne je komisija pri Zavodu RS za šolstvo odobrila.

Aktivnosti projekta:
  • Vzpostavitev učinkovitega modernega načina komuniciranja med šolama.
  • Priprava in prevajanje gradiv za potrebe projektnega tedna v angleščino in srbščino.
  • Obisk razstave Vihar sovražni svet pretresa (o vojakih iz Bosne in Hercegovine, ki so se borili na soški fronti) v Tolminu.
  • Spoznavanje ostalin soške fronte pri Debeli griži.
  • Zbiranje gradiva o vojakih iz BIH na soški fronti in slovenskih vojakih na balkanskem bojišču.
  • Obisk Zvornika (v začetku novembra):
  • V času obiska bomo izvedli projektni teden s predavanji in delavnicami.
  • Priprava brošure, projekcije in drugega gradiva (delovni listi) ter gradiva za razstavo (v obeh jezikih).
  • Primerjali bomo potek prve svetovne vojne – na soški fronti na Krasu in na srbskem bojišču (geografske značilnosti terena, ugotavljanje podobnosti in razlik v načinu bojevanja in uniformiranju avstro-ogrskih in srbskih vojakov, načinu preživljanja časa v mirnih obdobjih prve svetovne vojne).
  • Poseben poudarek bo na iskanju podatkov in sledi udeležbe slovenskih vojakov kot vojakov avstroogrske vojske na srbskem bojišču in vojakov iz BIH kot avstroogrskih vojakov na soški fronti.
  • Postavitev skupne razstave v Sežani.
Med izvajanjem projekta bomo snemali in izdelovali video o poteku in rezultatih projekta.

Dijaki, ki želite sodelovati pri najrazličnejših aktivnostih projekta, se uradno prijavite. Uradna prijava naj vsebuje prošnjo in življenjepis, v katerem dijaki napišejo svoje dosežke v šolskih in obšolskih dejavnostih. Dijaki, ki kandidirajo za izdelavo videa, priložijo poleg ostalega še en svoj video.

Prijavo dijaki pošljejo na:
Alojz Čotar, Šolski center Srečka Kosovela Sežana, Stjenkova ulica 3, 6210 Sežana
Rok za oddajo prijave je 6. 10. 2014 do 15. ure.

Dijaki, ki so v mesecu aprilu 2014 gostili dijake iz partnerske šole v tujini - GIMNAZIJA I SSŠ PETAR KOČIĆ ZVORNIK, dobijo pri izboru dodatne točke.

Alojz Čotar, koordinator projekta