|
Na povabilo Tanje Ušaj HvaliÄ, vodje projekta DOOS 2011 in Tadeje Bizij, novinarke Radia Slovenije, so štirje dijaki naše šole sodelovali v mladinski oddaji Gymnasium.
V oddaji Gymnasium se predstavljajo srednješolci in študentje, ki poleg rednih šolskih obveznosti preseneÄajo z ustvarjalnostjo in izvirnostjo. Mladi brez zavor govorijo o filmih, uÄenju, potovanjih, drogah, raziskovalnih taborih, poÄitniškem delu, predvsem pa o tem, kako razmišljajo in kaj Äutijo...
V oddaji (klikni za poslušanje oddaje), ki je bila na sporedu ob 20.00 v sredo, 4.11. 2010, so štirje dijaki naše šole (Polona Prosen, Jana MihaliÄ, Nik Jogan in Ruby Rechberger Lakota) skupaj z dijaki Srednje šole za oblikovanje in fotografijo, razpravljali na temo oglaševanja. „Kakšni oglasi pritegnejo mlade, koga motijo veliki oglasni panoji in kdo si v prostem Äasu izmišlja oglasna sporoÄila? Kateri oglasi nas zavajajo in pri katerih sploh ne vemo, kakšen izdelek oglašujejo? Kako ustvarjalni so dijaki pri izdelavi oglasov?“ je spraševala radijska voditeljica. Dijaki so odgovarjali sprošÄeno, navajali primere in izpostavili svoje izkušnje. V oddajo so bili povabljeni kot nagrajenci Dijaške oglaševalske scene Slovenije 2010. Urica klepetanja v živo je minila še prehitro in voditeljica je bila z nastopom dijakov vidno zadovoljna.
Po zakljuÄku oddaje smo si ogledali še preostale studije Radia Slovenija, se okrepÄali s prigrizkom in se odpravili domov z novo izkušnjo in novimi poznanstvi.
Maja Prešeren, mentorica
|