english italiano deutsch francais

Iskalnik

Nagrajenci DOSS gostje v oddaji Gymnasium Natisni
torek, 09 november 2010
Na povabilo Tanje Ušaj Hvalič, vodje projekta DOOS 2011 in Tadeje Bizij, novinarke Radia Slovenije, so štirje dijaki naše šole sodelovali v mladinski oddaji Gymnasium.

V oddaji Gymnasium se predstavljajo srednješolci in študentje, ki poleg rednih šolskih obveznosti presenečajo z ustvarjalnostjo in izvirnostjo. Mladi brez zavor govorijo o filmih, učenju, potovanjih, drogah, raziskovalnih taborih, počitniškem delu, predvsem pa o tem, kako razmišljajo in kaj čutijo...

V oddaji (klikni za poslušanje oddaje), ki je bila na sporedu ob 20.00 v sredo, 4.11. 2010, so štirje dijaki naše šole (Polona Prosen, Jana Mihalič, Nik Jogan in Ruby Rechberger Lakota) skupaj z dijaki Srednje šole za oblikovanje in fotografijo, razpravljali na temo oglaševanja. „Kakšni oglasi pritegnejo mlade, koga motijo veliki oglasni panoji in kdo si v prostem času izmišlja oglasna sporočila? Kateri oglasi nas zavajajo in pri katerih sploh ne vemo, kakšen izdelek oglašujejo? Kako ustvarjalni so dijaki pri izdelavi oglasov?“ je spraševala radijska voditeljica. Dijaki so odgovarjali sprošÄeno, navajali primere in izpostavili svoje izkušnje. V oddajo so bili povabljeni kot nagrajenci Dijaške oglaševalske scene Slovenije 2010. Urica klepetanja v živo je minila še prehitro in voditeljica je bila z nastopom dijakov vidno zadovoljna.

Po zaključku oddaje smo si ogledali še preostale studije Radia Slovenija, se okrepčali s prigrizkom in se odpravili domov z novo izkušnjo in novimi poznanstvi.


Maja Prešeren, mentorica

 
< Nazaj   Naprej >