|
Obiskali smo 43. MOS v Celju |
|
|
četrtek, 23 september 2010 |
V petek, 10. 9. 2010, se je 72 dijakov s profesorji odpravilo na 43. mednarodni obrtni sejem v Celje.
Dijaki 2. letnika ekonomskega tehnika, 2. letnika aranžerskega tehnika ter 2. letnika gimnazije, ki obiskujejo podjetniški modul smo se v spremstvu profesoric Mojce Železnik Buda, Patricije Kastelic Volf, Lene Dobrinja, Lucije StaniÄ Brezec in Renate Nikolić zbrali ob 8. uri pred Šolskim centrom SreÄka Kosovela Sežana in se z dvema avtobusoma odpravili proti Celju. Na sejmu smo si najprej ogledali predstavitev Krasa in Brkinov. Nato so si dijaki ogledali ves sejemski prostor in izpolnili naloge, ki so bile povezane z uÄnimi cilji posameznih programov.
Ekonomci in dijaki podjetniškega modula so ocenjevali celostne podobe stojnic, izbrali so si nekaj podjetij, zapisali njihova imena z vsemi sestavinami, podjetnike povprašali o ciljih udeležbe na MOS-u, o prednostih in slabostih podjetniškega naÄina življenja in napisali seminarske naloge ali poroÄila o dogajanju na sejmu ter o vseh spremljajoÄih obsejemskih dejavnostih.
Aranžerji pa so primerjali razne predstavitve podjetij in njihove promocijske izdelke, oglaševalna sredstva, nosilne like, logotipe, ozadja, prevladujoÄe barve in oblike, dekoracije in uporabo aranžerskih materialov pri urejanju prostora. Spoznali so tudi pomen in prednosti kakovostnega likovnega izražanja oziroma vizualne komunikacije na sejemskih prireditvah. (Doma so oblikovali še mapo o vizualni predstavitvi trgovskega blaga v razstavnem prostoru).
Na poti domov smo se seveda ustavili na Trojanah in dan zakljuÄili z odliÄnimi trojanskimi krofi.

Mojca Železnik Buda, za ekonomski aktiv
Renata Nikolić, za aranžerski aktiv
|