|
torek, 25 maj 2010 |
|
V Äetrtek, 20. 5. 2010, se je v Kosovelovem domu odvijala prireditev, s katero so želeli organizatorji osnovnošolcem predstaviti deficitarne in obetavne poklice (kuhar, natakar, avto serviser, kamnosek, mizar, bolniÄar…).

Prireditev je že drugo leto zapored organizirala ObmoÄna obrtna zbornica Sežana. V avditoriju Kosovelovega doma so se predstavljale šole s svojimi izobraževalnimi programi. V dvorani pa je potekala prireditev, ki so jo soustvarjali naši dijaki. Ko so se uÄenci sedmih in osmih razredov kraško- brkinskih osnovnih šol zbrali, jim je Erik, s spremljavo Nika in Aljoše, zapel nekaj zelo pomembnega: »Je treba delat!«. Prireditev je zopet vodila dijakinja tretjega letnika programa aranžerski tehnik Špela Rodman. Osnovnošolci so spoznali tudi poklic Bondovega serviserja in visokotehnološko napravo Jablotron. Plesna skupina Fulmine je v divjem ritmu zaplesala v delavskih uniformah. Nato je vodenje programa prevzel Boštjan ÄŒukur s kvizom Lepo je biti mojster.

Na stojnicah je bilo živahno. Šolski center SreÄka Kosovela Sežana se je predstavljal z obema enotama, predvsem s srednješolskim programom aranžerski tehnik in višješolskim programom oblikovanje materialov-kamen. Za promocijo šole so poskrbeli dijaki tretjega letnika programa ekonomski tehnik.
Maja Prešeren |